loading...
مطالب جالب رایانه
آخرین ارسال های انجمن
علیرضا یوسفی بازدید : 3110 چهارشنبه 1391/07/12 نظرات (2)

آموزش ساخت وبلاگ در رزبلاگ 

راهنمای ثبت نام و ایجاد سایت در رزبلاگ WWW.ROZBLOG.COM 

برای ایجاد سایت در رز بلاگ تنها کافیست در بخش ثبت سایت جدید فرم مربوطه را کامل کنید. 
در فرم ثبت نام میبایست یک نام کاربری (username) برای خود در نظر بگیرید و توجه داشته باشید که آدرس اینترنتی سایت شما بصورت http://username.rozblog.com خواهد بود، بنابراین اگر آدرس خاصی مد نظر شماست بطور مثال http://yourname.rozblog.com تنها کافیست نام خود (yourname)را به عنوان نام کاربری وارد کنید. در انتخاب نام کاربری خود دقت کنید تا در آینده نیاز به تغییر آدرس سایت و ایجاد سایت جدید نشوید.

کلمه عبور 
در فرم ثبت نام از شما خواسته خواهد شد که کلمه عبوری را نیز برای ورود به بخش مدیریت و ارسال مطالب در سایت مشخص کنید. در انتخاب کلمه عبور بهتر است عبارات یا کلماتی را در نظر بگیرید که به خاطر سپردن آن برای شما آسان باشد و در عین حال قابل حدس توسط دیگران نباشد. از در نظر گرفتن کلمه عبورهایی مانند 1234 ، خود نام کاربری و یا دیگر موارد قابل حدس جدا خودداری کنید . 

عنوان سایت 
عنوان سایت شما کاملا وابسته به سلیقه نویسنده سایت است. پیشنهاد میکنیم عناوین تکراری و بسیار معمول و یا عنوان دیگر سایتهای مشهور را برای سایت خود انتخاب نکنید. یک عنوان اختصاصی به خوانندگان سایت شما کمک خواهد کرد تا آنرا راحتتر به خاطر بسپارند . 
آنچه مدیران رز بلاگ از شما میخواهند در نظر گرفتن فرهنگ ، قوانین و هنجارهای رایج در ایران در انتخاب عنوان سایت و عدم استفاده از کلمات مستهجن آن است. 

نام نویسنده 
شما میتوانید هر نامی را به عنوان نام نویسنده وارد کنید. این نام میتواند نام واقعی شما و یا نام مستعار شما باشد. این یک فرضیه هست که اکثر خوانندگان تمایل دارند نام واقعی نویسنده سایت را بدانند و با آن سایت ارتباط بهتری برقرار میکنند. 

شرح سایت 
نوشتن یک توضیح کوتاه برای سایت میتواند به خوانندگان کمک کند تا با سرعت بیشتری با نوع مطالب سایت یا نظرات نویسنده آن آشنا شوند. بنابراین انتخاب شرحی مناسب به شما کمک میکند سایت بهتری داشته باشید. 

ایمیل خصوصی 
ایمیلی که در این بخش وارد میکنید در نزد سایت رز بلاگ محفوظ هست و در جایی نمایش داده نمیشود. 
این ایمیل تنها برای ارسال نام کاربری و کلمه عبور و یا دیگر پیامهای سایت مورد استفاده قرار میگیرد و در سایت شما نمایش داده نخواهد شد.ورود ایمیل خصوصی الزامیست و پس از ثبت نام ، نام کاربری و کلمه عبور ورود به بخش مدیریتی به این ایمیل ارسال خواهد شد. 

ایمیل نویسنده 
ایمیل نویسنده معمولا در صفحات سایت نمایش داده میشود و کمک میکند تا خوانندگان با نویسنده سایت ارتباط برقرار کنند. لزومی در پر کردن ایمیل نویسنده نیست ولی بایستی توجه داشته باشید که در صورتی که آنرا وارد کنید مشخصات سایت ( نام کاربری و کلمه عبور ) به این آدرس ایمیل ارسال خواهد شد. 

منطقه زمانی 
شاید شما در منطقه دیگری خارج از ایران باشید و مایل باشید زمان ارسال یا تنظیم مطالب را با زمان منطقه جغرافیایی خود تنظیم کنید. در چنین شرایطی می توانید منطقه زمانی دلخواه خود را ار فهرست مناطق زمانی انتخاب کنید. 

تعداد پستها در صفحه نخست 
این عدد که بصورت پیش فرض عدد 10 میباشد تعداد مطالبی را نشان میدهد که از آخرین مطالب ارسالی و در صفحه نخست سایت نشان داده میشود. این عدد میتواند بین یک تا سی باشد .در نظر داشته باشید که با تعیین اعداد کمتر میتواند سرعت بارگذاری و نمایش صفحه نخست سایت خود را افزایش دهید. همچنین اگر مطالب شما بسیار کوتاه هست و یا مطالب زیادی را در طی روز یا هفته وارد میکند میتواند با تعیین عدد بالاتر به خوانندگان در خواندن مطالب قبلی کمک کنید. 

نحوه نمایش تاریخ و زمان پستها 
این دو مورد نحوه نمایش تاریخ و زمان ارسال و یا تنظیم مطالب را در صفحات سایت مشخص میکند. 

نحوه نمایش تاریخ آرشیو 
یکی از امکانات رز بلاگ ، نمایش آرشیو ماهیانه یا هفتگی مطالب سایت است. این امکان به خوانندگان سایت کمک میکند تا با سرعت و راحتی بیشتر مطالب قبلی موجود در آرشیو سایت را بخوانند. 

نحوه آرشیو مطالب سایت 
شما میتوانید نحوه آرشیو مطالب خود را مشخص کنید. اگر حجم مطالب و یا تعداد پستهای شما کم هست بهتر است که آرشیو ماهیانه را انتخاب کنید در چنین حالتی مطالب ارسالی در طول یک ماه در یک صفحه ذخیره و نمایش داده خواهد شد. اما اگر حجم مطالب و تعداد پستهای شما خیلی زیاد هست می توانید شیوه هفتگی را انتخاب کنید، در چنین حالتی مطالب ارسالی در هر هفته در یک صفحه مشخص نمایش داده خواهد شد. 

قوانین و مقررات 
این یک قرارداد بسیار ساده است . رز بلاگ به شما خدماتی را ارائه میدهد و آرزو دارد که سطح کیفی این خدمات برای همه کاربران بالا باشد و همچنین در ادامه کار خود دچار مشکل نشویم.بنابراین انتظار داریم تا شرایط ما را در نظر بگیرید. در عین حال خود را نسبت به حریم خصوصی کاربران موظف میدانند و اطلاعات آنها را در اختیار افراد غیر قرار نخواهیم داد.در رز بلاگ ضمن اینکه کمترین مشخصات از کاربرات دریافت میشود ، ساختار و نحوه پیاده سازی سایت نیز به شکلی بوده است که کمترین مشخصات از کاربران ثبت شود. 


در انتها 
پس از پر کردن فرم ثبت نام و انتخاب گزینه قبول قوانین و ایجاد سایت در صورتی که نام کاربری شما قبلا ثبت نشده باشد و یا اشکالی در انتخاب نام کاربری و عنوان سایت نباشد سایت با نام کاربری شما ایجاد خواهد شد و متن خوش آمد گویی را خواهید. از آن پس میتوانید با ورود نام کاربری و کلمه عبور خود وارد بخش مدیریتی سایت خود شوید و مطالب ، نظرات و یا خاطرات خود را در سایت قرار دهید و یا آنرا ویرایش کنید. 
همچنین میتواند عنوان سایت و بسیاری از تنظیمات دیگر را در بخش تنظیمات بخش مدیریتی تغییر دهید و یا قالب و طرح جدیدی برای سایت خود انتخاب و یا طراحی کنید. 

امکانات سایت وبلاگدهی رز بلاگ: 

رزبلاگ خدمات سایت نویسی را بصورت رایگان به ایرانیان سراسر دنیا ارائه می دهد. 
رزبلاگ با داشتن گروه برنامه نویسی و پشتیبانی قوی ، توانسته جزء 5 سرویس سایتدهی برتر ایران باشد و همواره سعی خواهد کرد با همراهی مداوم و موثر شما به روند صعودی خود ادامه دهد و نیازهای جامعه سایتنویسی رزبلاگ را برطرف کند . 

لیست برخی از خدمات رزبلاگ : 

اختصاص یک زیر دامنه برای هر یک از سایت نویسان بصورت User.rozblog.com , User.Rzb.Ir, User.R98.Ir 
امکان ایجاد و مدیریت آسان مطالب با ادیتور پیشرفته و قدرتمند فارسی 

امکان انتقال همه مطالب وبلاگهای میهن بلاگ به رز بلاگ 

امکان اضافه کردن صفحات اضافی به سایت 

امكان اضافه كردن نویسنده های سایت با شناسه های متفاوت (سایت گروهی) 

امكان موضوع بندی كردن سایت و اضافه کردن زیر مجموعه 

امكان ارسال نظر خصوصی 

سیستم های هوشمند لینك دونی ، لینكستان ، خبرنامه ، نظر سنجی و ... 

امكان تغییر قالب صفحات جداگانه و قالب اصلی سایت 

امكان استفاده از قالب دیگر سرویس های وبلاگدهی 

سیستم آماری بسیار دقیق و حرفه ای 

سیستم ارسال لینک جدید 

سیستم صندوق پستی تماس با مدیر سایت جدید 

امکان اختصاص یک تصویر برای هر پست و هر موضوع جدید 

سیستم ثبت نام و عضو گیری برای سایت ها و مدیریت کاربران و پست های کاربران جدید 

امكان جابجایی موضوع بندی ها ، پیوندها و منوهای پنل سایت به سلیقه خود جدید 

امکان ایجاد انجمن با امکانات حرفه ای جدید 

امكان اضافه كردن مدیر و سمت های دیگر به انجمن و مدیریت آنهاجدید 

امکان ارسال ایمیل به اعضا جدید 

امکان ارسال پیام به مدیران سایتهای دیگر موجود در رزبلاگ جدید 

چت باکس پیام همراه با مدیریت پیام ها جدید 

و خدمات بسیاری که با عضویت در رزبلاگ خود با آنها آشنا خواهید شد . 
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط شمیم در تاریخ 1392/05/06 و 11:30 دقیقه ارسال شده است

سلام من برای درست کردن سایت در رز بلاگ همه ی این مراحلی رو که گفته بودید میرم اما بازم پیام میاد که همه ی فیلد ها رو پر کنید.من که همه ی فیلدها رو پر میکنم پس مشکل پیه؟؟
میشه جواب رو به ایمیلم بفرستید.ممنون
پاسخ : هنگامی که تمام فیلد ها را پر میکنید . توجه کنید که نام کاربری همان زیر دامنه ( آدرس وبلاگ شما ) میباشد . پس باید یک آدرس منحصربه فرد باشد .
گذرواژه خود را نیز در دو قسمت صحیح وارد کنید و سعی کنید بیش از 8 کاراکتر باشد .
در انتها فقط قوانین را تایید و ثبت را بزنید .

این نظر توسط سجاد كماندو در تاریخ 1392/02/08 و 18:46 دقیقه ارسال شده است

بهتر بود نمايش ميدادينشکلک


کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
سلام دوستان به وبلاگ بنده خوش آمدید هر کی هرچی از رایانه خواست بدونه بهم بگه تا تو وبلاگ بزارم تا همه استفاده کنند.09373054272 برای ارسال نظرات و پیشنهادات خود میتوانید با ارسال پیامک به شماره 30007546 آنرا با قالب زیر برای ما ارسال فرمایید . مانند : rayansys , matne payam
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  سایت رایانه در چه سطحیه ؟
  معرفي صفحه به دوستان


  نام شما *
   

  ايميل شما *

   

  ايميل دوست شما *

   

  ايميل دوست ديگر شما

   
   
   

  اخبارکوتاه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 183
 • کل نظرات : 169
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 369
 • آی پی امروز : 47
 • آی پی دیروز : 69
 • بازدید امروز : 1,281
 • باردید دیروز : 720
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 5
 • بازدید هفته : 2,183
 • بازدید ماه : 12,716
 • بازدید سال : 69,051
 • بازدید کلی : 808,018
 • کدهای اختصاصی