close
تبلیغات در اینترنت

بهترين کرک ها

آیا عینک گوگل پایانی است بر نبرد گوشی‌های هوشمند؟
جستجوگر پیشرفته سایت
searchآخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
2 695 mmh
7 1018 sajadzamani
4 703 sajadzamani
3 879 snow
4 805 sajadzamani
0 422 snow
0 432 snow
1 667 snow
1 623 snow
1 747 snow
0 537 sajadzamani
1 617 Rayansys
0 505 sajadzamani
0 479 sajadzamani
0 478 sajadzamani
0 518 sajadzamani
0 430 sajadzamani
0 418 sajadzamani
0 363 sajadzamani
0 345 sajadzamani
آیا عینک گوگل پایانی است بر نبرد گوشی‌های هوشمند؟
آیا عینک گوگل پایانی است بر نبرد گوشی‌های هوشمند؟در حالی که شرکتهای پیشرو نظیر اپل و سامسونگ سرگرم طراحی نسل آتی گجت‌ها - که ابزارهای پوشیدنی هستند - می‌باشند و پروژه‌هایی نظیر iWatch و نظایر آن مراحل آماده‌سازی را می‌گذراند، به نظر می‌رسد گوگل پس از خریداری موتورولا، بیش از گذشته در صنعت تولید سخت‌افزار وارد شده و هیچ بدش نمی‌آید حرف آخر را در حوزه‌ی گجت‌های ابتکاری بزند.

آيا عينک گوگل پاياني است بر نبرد گوشي‌هاي هوشمند؟

نه چندان قبل، زمانی که پدران ما جوانی بیش نبودند خرید ساعت مچی هدیه‌ای بسیار عالی بود؛ حالا که ما در همان موقعیت قرار گرفته‌ایم دیگر کمتر کسی ساعت مچی به دست میکند و همه به دنبال انواع گوشی‌های هوشمند و گجت‌ها هستند؛ آیا زمانی که فرزندانمان، پشت لبشان سبز شود، اثری از این دو فناوری روزگاران کهن باقی خواهد ماند؟! آیا سرگئی برین و همکاران سخت کوشش در گوگل موفق خواهند شد تابوتی تمام‌قد برای گوشی‌های هوشمند امروزی طراحی کرده و با عرضه‌ی عینکی بی‌نظیر، میخ محکمی بر آن بکوبند؟


آيا عينک گوگل پاياني است بر نبرد گوشي‌هاي هوشمند؟

 

در حالی که شرکتهای پیشرو نظیر اپل و سامسونگ سرگرم طراحی نسل آتی گجت‌ها - که ابزارهای پوشیدنی هستند - می‌باشند و پروژه‌هایی نظیر iWatch و نظایر آن مراحل آماده‌سازی را می‌گذراند، به نظر می‌رسد گوگل پس از خریداری موتورولا، بیش از گذشته در صنعت تولید سخت‌افزار وارد شده و هیچ بدش نمی‌آید حرف آخر را در حوزه‌ی گجت‌های ابتکاری بزند. در این مقاله که به قلم هایدن شائوگنسی و در پایگاه اطلاع‌رسانی نشریه اقتصادی فوربس منتشر شده، با نیم نگاهی از آنچه که کارشناسان از گذشته، حال و آینده‌ی فناوری استنباط کرده‌اند آشنا خواهیم شد.

شخصاً به نظرم (هایدن شائوگنسی) در حال حاضر شرکت‌های اپل و سامسونگ سخت در تلاش هستند تا نوآوری تازه‌ای در حوزه‌ی گوشی‌های هوشمند ایجاد کنند و مایلند با طرحی ابتکاری آینده بازار را از آن خود کنند. در این بین گوگل نیز بیکار ننشسته و مشغول آماده کردن عینک عجیب و غریبش است و هیچ بعید نیست که در این بازی سخت و نفس‌گیر، نتیجه به نفع مردان گوگل به پایان برسد.

به نظر می‌رسد گوگل پس از خریداری موتورولا، بیش از گذشته در صنعت تولید سخت‌افزار وارد شده و هیچ بدش نمی‌آید حرف آخر را در حوزه‌ی گجت‌های ابتکاری بزند


آيا عينک گوگل پاياني است بر نبرد گوشي‌هاي هوشمند؟

 

در این سناریو، تولیدکنندگان سخت‌افزاری دیگر به فکر حوزه‌های فتح شده‌ی پیشین نظیر استفاده از دوربین‌های پرتوان، صفحات نمایش با کیفیت‌تر یا سرعت دانلود بیشینه در گجت‌های خود نیستند. چرا که این ایده‌های قدیمی همگی به سرانجام رسیده‌اند. در عوض آنچه که در سر مهندسان موج می‌زند نگاهی تازه به سبک زندگی مردم و ابداع محصولی است که به خوبی با آن هم‌خوانی داشته باشد. بدین ترتیب آن‌ها می‌توانند حوزه‌ی نفوذ رایانه‌ها را گسترش داده و آن را بیشتر از همیشه با زندگی مردم عجین کنند. به گونه‌ای که بیشترین تطابق را با زندگی حال حاضر نوع بشر داشته باشد.

همان‌طور که روزگاری گوشی‌های نوکیا و بعدتر سیستم‌عامل سیمبین سلطان بلامنازع دنیای کوچک فناوری بود، با ظهور گوشی آیفون و نمونه‌های مشابه بسیارش، عرصه بر این شیر پیر بیشه‌ی فناوری تنگ و تنگ‌تر شد. به اعتقاد نگارنده، با وجودی که اپل و آیفون افسانه‌ایش به حق جانشینی خلف برای گوشی‌های دوران اولیه بودند، نوآوری‌های اپل این انگشت‌شمار است و با این وجود برای مقابله با رقیب آسیایی فعلاً کفایت می‌کند. اپل همچنان توانسته با ساخت کالاهای زیبا و تکراری پول پارو کند؛ خوشا به حالشان! با این حال مدیران رده بالای این کمپانی خوب واقفند که باید رویکرد بهتری را برای مدیریت اعتبار و شهرت خود پیشه کنند و طرحی نو دراندازند.


در همین حال، سامسونگ نیز به دنبال گسترش نفوذ و کسب سهم بیشتری از بازار است. آن‌ها موفق شدند پس از همکاری با گوگل منافع کوچک و بزرگ بسیاری را کسب کرده و سهام‌د‌اران خود را بیش از هر زمان دیگر شاد و خرسند نمایند. کمی آن طرف تر در پایین هرم فناوری، نوکیای پدربزرگ با طمأنینه نشسته و همچنان خود را درگیر گوشی‌های ویندوزی کرده است. آن‌ها هنوز مشغول ساخت گوشی‌هایی هستند که همان اصول و اسلوب‌ نمونه‌های قبلی نظیر سری Lumia را به طور ذاتی دارد. از سوی دیگر نوکیا قصد دارد با تولید گوشی‌های ارزان قیمت آشا (Asha) میلیون‌ها نفر را در مناطق فقیرنشین این سوی کره، به زندگی امیدوار کند.این در حالی است که تولیدکنندگانی نظیر HTC و ZTE به دنبال قرار دادن قابلیت‌های پیشرفته‌تری در گوشی‌های خود هستند، و می‌کوشند تا تمایز آشکارتری را بین دنیای فناوری برای خود فراهم کنند. شرکت‌های چینی نیز به دنبال نسخه‌برداری از دیگران و ازدیاد محصولات خود هستند. در همین حال، موزیلا و سامسونگ به دنبال سیستم‌عامل جدید خود (فایرفاکس و تایزن) می‌باشند که توانمندی‌های بهتری در کار با HTML5 دارند. حال اینکه تمامی این هیاهوی بسیار، همه‌ی شرکت‌ها با یک مشکل بزرگ دست به گریبان هستند: نوآوری!

حال پرسش اصلی آن است که آیا عینک گوگل، به عنوان یکی از پیشروترین گجت‌های پوشیدنی می‌تواند این بازار نسبتاً پایدار را به هم بریزد یا خیر؟


این موضوع را از یاد نبرید که علی رغم کامل نبودن این محصول، هنوز سرگئی برین – که در نشست هفته گذشته TED شرکت کرده بود – از آن رضایتمندی کامل ندارد. و هفته گذشته در پاسخ به این پرسش که «آیا عینک گوگل می‌تواند جایگزین گوشی‌های هوشمند شود؟»، وی در پاسخی دندان‌شکن دلیل آورد که چرا افرادی که در خارج از دره سیلیکون‌ زندگی می‌کنند هرگز چنین ابزاری را بر سر نخواهند گذاشت و اینکه چطور چنین ابزاری می‌تواند حواس مصاحب شما را به طور کامل از موضوعی که درباره‌اش حرف می‌زنید پرت کند. بدین ترتیب چنین چیزی می‌تواند ارتباطات را از بین ببرد. برین تاکید می‌کند که، «به نظرم هنوز این ابزار آنچنان که باید و شاید آماده نیست».

از سوی دیگر زمانی که از لی ویلیمز درباره‌ی عینک گوگل پرسیدیم، وی آن را محصول سرسختانه‌ای توصیف کرد که در برابر سبک زندگی حقیقی و پلتفرم‌های محاسباتی قرار می‌گیرد. وی اضافه کرد: «زمانی که شخصی خود را وابسته به محصولی می‌کند یا اینکه سبک زندگی‌اش را به نحوی تغییر می‌دهد تا از قدرت محاسباتی پلتفرم‌های گوناگون بهره‌برداری کند، آنگاه است که می‌توان اذعان کرد که محصول یا خدمات مفیدی خلق کرده‌ایم که توانسته سبک زندگی مردم را تغییر دهد. عینک گوگل به نظرم این پتانسیل را دارد؛ با این حال هنوز باید دید آیا در جامعه جا می‌افتد یا حداقل خود را در چهارچوب‌های استفاده شخصی به خوبی نشان دهد یا خیر. معتقدم تنها در این صورت است که می‌تواند زنده بماند. به شخصه نمی‌توانم کاربرانی را در خارج از سیلیکون‌ولی تصور کنم که تمایلی به استفاده از این ابزار داشته باشند و فکر می‌کنم هنوز بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از گوشی تلفن هوشمند خود بهره برداری کنند.» و این درست همان حرفی است که پیش‌تر سرگئی برین زده بود.

حال پرسش اصلی آن است که آیا عینک گوگل، به عنوان یکی از پیشروترین گجت‌های پوشیدنی می‌تواند این بازار نسبتاً پایدار را به هم بریزد یا خیر؟

مشکل آن است که عینک گوگل هنوز موفق نشده پاسخ درخوری برای پرسش‌های ما دهد؛ مواردی نظیر اینکه چطور قصد دارد لایه‌ی اطلاعاتی را در شیء خاص خود مجتمع نماید. و یا اینکه ما هنوز مردد هستیم که چطور لایه‌ی اطلاعاتی را در نمایشگر چشمی آن مجتمع کنیم. همان‌طور که «لی» اذعان می‌کند این موارد آنچنان متمایز نیست که بتوان آن‌ها را از گوشی‌های هوشمند تمیز داد.
آيا عينک گوگل پاياني است بر نبرد گوشي‌هاي هوشمند؟

 

آيا عينک گوگل پاياني است بر نبرد گوشي‌هاي هوشمند؟

 

این ابزار هنوز موفق نشده به خوبی ایده‌ی اصلی و کارایی‌اش را اثبات نماید. و هر چند که این گجت پوشیدنی است، اما آیا می‌توان آن را ابزاری موفق دانست که کاربران خود را «سردرگم» نکند؟ مطمئناً آنچه که هم‌اکنون به دنبالش هستیم همانا یکپارچه سازی است تا سردرگمی بیشتر کاربران. علی‌ایحال عینک گوگل به روشنی نشان داده که موج آینده‌ی «سردرگمی» در بستر گوشی‌های هوشمند امروزی اتفاق خواهد افتاد؛ و به قول معروف این شتر به زودی در جلوی خانه‌ی مجلل امروزی آن‌ها خواهد نشست. به همین خاطر نبرد آتی بین آیفون 5S و سامسونگ گلکسی 4 تنها در چهار‌چوب‌های مربوط به گوشی‌های هوشمند است و در حقیقت هیچ نوآوری در کار نیست.

آنچه که حقیقتاً به دنبالش هستیم این است که راهی تازه برای کسب و ارائه اطلاعات بیابیم. و عینک گوگل نزدیک‌ترین ماهیتی است که به این سازوکار نزدیکی دارد اما در حقیقت این ابزار هنوز آن طور که باید و شاید جا نیفتاده است. دلیل این موضوع نیز آن است که اطلاعات باید فراگیرتر از آنچه که در زندگی روزمره بدان نیاز داریم ارائه شود و نمی‌توان چنین ابزاری را دائماً بر روی سر قرار داده و این طرف و آن طرف رفت! شاید بهتر است آن‌ها به دنبال گجتی برای قرار دادن بر روی گوش یا مچ دست باشند تا بر روی سر!امتیاز: نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 5

بازدید :430
مرتبط با : اخبار
لینک های مرتبط : درگاه جدید اینتل با سرعت 1.6 ترابیت بر ثانیه
گوگل، تقریبا تمامی گذرواژه‌های مربوط به شبکه‌های وای-فای در سراسر جهان را در اختیار دارد
آیا فیس بوک رفع فیلتر خواهد شد؟
باریکترین هارد دیسک جهان با ۵ میلی متر ضخامت !
ویندوز 8 (فروشگاه) و 20000 برنامه !!
استراتژي تهاجمي مايكروسافت در جبهه اپن‌ سورس‌ !!!
مایکروسافت ویندوز ۹ موسوم به ویندوز آبی را کلید زد‎
جدید ترین اخبار در مورد ویروس ها
یاهو اینترفیس جدید ایمیل خود را معرفی کرد.
ATI از رقیب خود پیشی گرفت
نسل جدید کامپیوتر xpc
نسل جدید کامپیوتر - ,کامپیوتر بدون کیس,umc
سایت جدید مایکروسافت راه اندازی شد
پرندگان خشمگین را به صورت آنلاین و رایگان بازی کنید
گوگل درایو رسما معرفی شد!
ویندوز xp به پایان عمر خود نزدیک می شود ! با تاریخ قطعی !!
ویندوز 8 و ویژگی های جذابش
1000 روز تا پایان عمر ویندوز xp
فلش های usb با طرح های جالب
دامنه رایگان
رونمایی از نمایشگر فوق باریک و منعطف AMOLED سامسونگ
سریعتـرین پـردازنـده جهان ساختـه شـد
تبلت پی سی چیست؟
دانلود انواع کتاب به زبان های مختلف
قیمت حافظه SSD کمتر از یک دلار برای هر گیگابایت
WiMax در رقابت با WLAN
موس بازی BMW وارد بازار می شود
حفاظت کودکان از خطرات اینترنتی
تایید اندروید توسط پنتاگون برای استفاده در وزارت دفاع آمریکا
IPv6 در برابر IPv4
برچسب ها : عینک گوگل- گوگل- تکنولوژی گجت- گجت چیست- خریداری موتورلا توسط گوگل- عینک گوگل چیست ؟- عینک گوگل چگونه کار میکند ؟-
نویسنده
نویسنده : علیرضا یوسفی
تاریخ : سه شنبه 20 / 01 / 1392
زمان : 20:44
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
:: درگاه جدید اینتل با سرعت 1.6 ترابیت بر ثانیه ( تاریخ : پنجشنبه 28 شهریور 1392)
:: گوگل، تقریبا تمامی گذرواژه‌های مربوط به شبکه‌های وای-فای در سراسر جهان را در اختیار دارد ( تاریخ : پنجشنبه 28 شهریور 1392)
:: آیا فیس بوک رفع فیلتر خواهد شد؟ ( تاریخ : یکشنبه 03 شهریور 1392)
:: نصب ویندوز 8 در کنار ویندوز 7 ( تاریخ : یکشنبه 20 مرداد 1392)
:: افزودن منو استارت به ویندوز 8 ( تاریخ : یکشنبه 20 مرداد 1392)
:: دسترسی از راه دور به رایانه با گوگل کروم ( تاریخ : جمعه 18 مرداد 1392)
:: فیلتر شکن آندروید ! ( تاریخ : شنبه 05 مرداد 1392)
:: آموزش جی کوئری (JQuery) ( تاریخ : سه شنبه 21 خرداد 1392)
:: آموزش کامل آی جکس ! (Ajax) ( به عبارت دیگه آژاکس) ( تاریخ : سه شنبه 21 خرداد 1392)
:: ساخت برنامه برای آندروید ! ( تاریخ : چهارشنبه 15 خرداد 1392)
:: چگونگی ساخت گدجت ! ( تاریخ : چهارشنبه 15 خرداد 1392)
:: تبدیل گوشی به وبکم !! ( تاریخ : جمعه 03 خرداد 1392)
:: صفحه قفل ویندوز مشابه اندروید !! ( تاریخ : پنجشنبه 02 خرداد 1392)
:: ساخت منوی استارت برای وبلاگ یا وبسایت !! ( تاریخ : دوشنبه 30 اردیبهشت 1392)
:: باریکترین هارد دیسک جهان با ۵ میلی متر ضخامت ! ( تاریخ : دوشنبه 30 اردیبهشت 1392)
:: ویندوز 8 (فروشگاه) و 20000 برنامه !! ( تاریخ : دوشنبه 30 اردیبهشت 1392)
:: ترمیم عکس در فتوشاپ ! ( تاریخ : شنبه 28 اردیبهشت 1392)
:: کاملترین مجموعه سورس های ویژوال بیسیک به صورت رایگان !!!! ( تاریخ : شنبه 28 اردیبهشت 1392)
:: ساخت کتاب الکترونیک برای جاوا و آندروید ( تاریخ : شنبه 21 اردیبهشت 1392)
:: مجموعه 42 سورس ویژوال بیسیک 6 (VB6) ( تاریخ : پنجشنبه 19 اردیبهشت 1392)
:: آموزش نصب سیستم عامل روی یک کیس مجازی (Virtual Machine) ( تاریخ : شنبه 14 اردیبهشت 1392)
:: API چیست ؟ ! ( تاریخ : پنجشنبه 12 اردیبهشت 1392)
:: اجرای برنامه های آندروید در رایانه ( تاریخ : پنجشنبه 12 اردیبهشت 1392)
:: افزونه anonymoX ( تاریخ : پنجشنبه 05 اردیبهشت 1392)
:: زیبا سازی محیط ویژوال بیسیک ! ( تاریخ : پنجشنبه 05 اردیبهشت 1392)
:: تست آنلاین کد های HTML ( تاریخ : جمعه 23 فروردین 1392)
:: آیا عینک گوگل پایانی است بر نبرد گوشی‌های هوشمند؟ ( تاریخ : سه شنبه 20 فروردین 1392)
:: آموزش ساخت وبلاگ !! ( تاریخ : چهارشنبه 14 فروردین 1392)
:: تبدیل لپ تاپ به مودم وایرلس (وای فای)!! ( تاریخ : شنبه 10 فروردین 1392)
:: استراتژي تهاجمي مايكروسافت در جبهه اپن‌ سورس‌ !!! ( تاریخ : پنجشنبه 17 اسفند 1391)